НОВИНИ

У США відреагували на інформацію про втручання Росії в роботу місії ОБСЄ в Україні

Каміан закликав розслідувати відповідний інцидент та вживати необхідних заходів для захисту місії.

Сполучені Штати Америки висловили стурбованість через повідомленнями про ймовірне втручання спецслужб Росії в роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

 

"Сполучені Штати поділяють вашу стурбованість останніми повідомленнями в пресі про те, що російська розвідка отримала важливу інформацію про вашу місію. Ми закликаємо вас повністю розслідувати такі твердження та вживати всіх необхідних заходів для захисту місії від будь-яких зовнішніх спроб поставити під сумнів її об’єктивність", – наголосив він.

 

Нагадаємо, у вівторок, 17 липня, стало відомо, що спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавали інформацію російській Федеральній служби безпеки (ФСБ). 

 

Згідно з інформацією, внутрішні документи місії спостерігачів ОБСЄ в Україні потрапили до спецслужби РФ. Так, німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за даними журналістів, належав працівнику ФСБ.

 

Зокрема, зміст носія включає у себе збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга.

 

18 липня після оприлюднення даних журналістського розслідування німецького телеканалу ARD спеціальна моніторингова місія ОБСЄ висловила занепокоєння можливим витоком внутрішньої інформації та її потраплянням до рук російських спецслужб. 

 

19 липня Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість через повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб РФ у роботу місії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.