НОВИНИ

У ОСБЄ заявили, що на Донбасі ще не досягнуто всеосяжного режиму тиші

Водночас Апакан зазначив, що останні дані місії говорять про зниження інтенсивності бойових дій уздовж лінії зіткнення на 85%.

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан повідомив, що на Донбасі ще не досягнуто всеосяжного режиму тиші. Про це він заявив під час свого виступу на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

 

"Попри те, що одразу після нового підтвердження відданості припиненню вогню, яке набуло чинності 1 липня, спостерігалося зниження рівня насильства, всеосяжного режиму тиші ще не досягнуто", – повідомив Апакан.

 

Водночас він зазначив, що в травні та червні спостерігалось збільшення кількості вогню у зоні ООС, але останні результати говорять про зниження інтенсивності бойових дій уздовж лінії зіткнення на 85 відсотків.

 

"Однак додаткові заходи з посилення режиму тиші вкрай необхідні, оскільки ОБСЄ і далі фіксує порушення режиму припинення вогню", – наголосив він.

 

За його словами, ОБСЄ продовжує фіксувати випадки порушення припинення вогню на Донбасі, не зважаючи на Мінські домовленості. Крім того, Апакан підкреслив, що місія відзначила нещодавно закладені міни з обох боків лінії зіткнення.

 

"Цивільне населення з обох боків лінії зіткнення найбільше страждає внаслідок того, що недотримання домовленостей триває. Сторонам слід знайти способи та вжити заходів для полегшення людських страждань", – додав голова СММ ОБСЄ в Україні.

 

Нагадаємо, 12 липня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі Александр Хуг повідомив, що протягом минулого тижня на сході України спостерігалось суттєве зменшення випадків стрілянини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.