НОВИНИ

Суд ООН закликав Росію відновити роботу Меджлісу

Водночас у МЗС підкреслили, що тривале ігнорування Кремлем наказів Міжнародного Суду є неприйнятним.

Міжнародний суд ООН в Гаазі закликав Росію виконувати наказ про відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу та зобов’язав Москву до 18 січня 2019 року поінформувати щодо конкретно вжитих кроків, спрямованих на виконання відповідного наказу. Про це в четвер, 19 липня, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

 

"Сьогодні Міжнародний Суд ООН поінформував заступника міністра закордонних справ з європейської інтеграції Олену Зеркаль про свою позицію щодо виконання Російською Федерацією наказу суду від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів у справі щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Росії)", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, відповідним наказом Суд зобов’язав РФ "утримуватися від обмежень на права кримськотатарського народу зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс".

 

"Російська Федерація порушила цей дуже чіткий наказ і так і не зняла свою заборону діяльності Меджлісу, яку вперше було введено в квітні 2016 року. В своїх листах до сторін Суд підтвердив обов’язковість виконання цього наказу та зобов’язав Російську Федерацію до 18 січня 2019 року поінформувати щодо конкретно вжитих кроків, спрямованих на виконання цього наказу", – наголосили в МЗС.

 

Водночас у відомстві підкреслили, що тривале ігнорування Кремлем наказів Міжнародного Суду є неприйнятним.

 

"Україна закликає Російську Федерацію виконати свої міжнародні зобов’язання шляхом безумовного скасування заборони діяльності Меджлісу, як це передбачено текстом наказу Міжнародного Суду ООН у 2017 році, що було підтверджено сьогодні", – додали в міністерстві.

 

Як повідомлялося, 18 травня Міжнародний Суд ООН закликав Росію надати інформацію про виконання наказу від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

 

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.