НОВИНИ

У МЗС прокоментували інформацію про передачу Росії секретних даних місії ОБСЄ в Україні

Зокрема, відомство звернулося до місії ОБСЄ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення повторення подібних випадків у майбутньому.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість через повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб РФ у роботу місії. Про це в четвер, 19 липня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"МЗС України зі стурбованістю сприйняло повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб Російської Федерації у роботу СММ, що спрямоване на дискредитацію спостережної діяльності СММ відповідно до її мандату", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, МЗС звернулося до місії ОБСЄ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення повторення подібних випадків у майбутньому.

 

"Українська сторона засуджує будь-які дії, що негативно впливають на безпеку спостерігачів СММ, зокрема погрози на їхню адресу, обмеження свободи пересування або викрадення службової чи приватного характеру інформації", – наголошується в повідомленні.

 

Водночас зовнішньополітичне відомство засудило продовження РФ цілеспрямованої політики агресії проти України, у тому числі через підрив авторитету СММ та перешкоджання реалізації місією її мандату.

 

Нагадаємо, у вівторок, 17 липня, стало відомо, що спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавали інформацію російській Федеральній служби безпеки (ФСБ). 

 

Згідно з інформацією, внутрішні документи місії спостерігачів ОБСЄ в Україні потрапили до спецслужби РФ. Так, німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за даними журналістів, належав працівнику ФСБ.

 

Зокрема, зміст носія включає у себе збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга.

 

18 липня після оприлюднення даних журналістського розслідування німецького телеканалу ARD спеціальна моніторингова місія ОБСЄ висловила занепокоєння можливим витоком внутрішньої інформації та її потраплянням до рук російських спецслужб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.