НОВИНИ

Єврокомісія вирішила подати позов проти Угорщини через законодавство країни щодо мігрантів

Крім того, ЄК почала санкційну процедуру проти Будапешта через міграційні закони "Стоп Сорос".

Європейська комісія у четвер, 19 липня, вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. Про це повідомляє прес-служба ЄК.

 

Як зазначається, процедуру притягнення Угорщини до відповідальності за порушення законодавства ЄС Єврокомісія запустила в грудні 2015 року. Причина – міграційне законодавство Угорщини, яке, як стверджує Єврокомісія, суперечить європейському.

 

Так, після серії дискусій на адміністративному та політичному рівнях та ще одного офіційного повідомлення про невідповідність законодавства Комісія направила Угорщині свою обґрунтовану позицію в грудні 2017 року.

 

"Після аналізу відповідей угорської влади Комісія вирішила, що більшість проблемних питань досі не вирішені й тепер вирішила подати на Угорщину в Суд Європейського Союзу. Це останній етап санаційної процедури. Європейська комісія вважає, що угорське законодавство суперечить європейському своєю процедурою надання притулку, умовами прийому біженців та процедурою повернення", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, Європейська комісія 19 липня почала санкційну процедуру проти Будапешта через міграційні закони "Стоп Сорос". Комісія направила Угорщині офіційне повідомлення щодо нещодавно схваленого пакету законів, які передбачають кримінальну відповідальність за дії на підтримку подачі клопотань про надання притулку і ще більше обмежують право просити про притулок.

 

"Тепер в угорської влади є два місяці, щоб відповісти на зауваження Єврокомісії. Якщо відповідь Угорщини буде незадовільною, Єврокомісія зробить другий крок - направить обґрунтовану думку, а потім, якщо це необхідно, може передати справу до Суду ЄС", – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, 19 лютого прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля Організації Об'єднаних Націй і Європоейського Союзу з розширення міграції.  18 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна планує вийти з глобального договору Організації Об'єднаних Націй щодо міграції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.