НОВИНИ

Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" припинив голодування

Як зазначається, політв'язень припинив голодування у відповідь на прохання своєї дружини Мер'єм Куку.

У Росії незаконно затриманий кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", 18 липня припинив голодування. Про це повідомляє голова громадської спостережної комісії Лєонід Пєтрашіс, передає правозахисна група "Кримська солідарність".

 

"За інформацією голови ГСК по Ростовській області Лєоніда Пєтрашіса, 18 липня Куку написав заяву про припинення голодування і почав процес відновлення: приймає поживні суміші і проходить необхідні медичні процедури", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, політв'язень припинив голодування у відповідь на прохання своєї дружини Мер'єм Куку, а також – небайдужих співвітчизників, які відправляли відеозвернення з підтримкою і проханням зупинити голодування.

 

Як повідомлялося, 28 червня кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", оголосив голодування.

 

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.