НОВИНИ

На броньовану машину "Козак-2М" встановили новий бойовий модуль

Модуль може оснащуватись різними типами кулеметів, але головна його ударна сила - це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр».

На Гончарівському військовому полігоні пройшла демонстрація нового бойового модуля, який був встановлений на бойовій колісній броньованій машині «Козак-2М». Про це у Facebook повідомив військовий експерт Сергій Згурець у четвер, 19 липня.

 

Повідомляється, що у проекті взяли участь турецька компанія Aselsan, державне Київське конструкторське бюро “Луч”, а також приватне підприємство НВО «Практика», яке є розробником та виробником бойової броньованої машини.

 

 

 

Компанія Aselsan, у свою чергу, є розробником дистанційно керованого бойового модуля, системи управління цим модулем, а також засобів спостереження за полем бою (насамперед йдеться про тепловізор).


Представлений модуль може оснащуватись різними типами кулеметів, але головна його ударна сила - це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» у виконанні зі збільшеною кількістю ракет на пусковій. Це чотири ракети РК-2С. Максимальна дальність пуску - 5 кілометрів, бронепробиття за динамічним захистом — 800 міліметрів. Також можуть застосовуватися ракети з уламково-фугасною, а також із термобаричою бойовою частиною. Система управління ракетою - лазерна, напівавтоматична. Перезарядження - через люки на даху машини.
Маса модуля - в межах 400 кілограмів. Модуль оснащений одномоментними двигунами, які забезпечують швидкість перекидання вісі прицілювання, за твердженнями представників турецької компанії, до 30° на секунду.

 

 

Під час випробувань у день були здійснені пуски керованою протитанковою ракетою РК-2С на відстань у 1, 8 кілометри по мішені, що рухається, а також вночі - на відстані у 3 кілометри по броньованій цілі, з використанням тепловізору компанії Aselsan. За пусками спостерігала закордонна військова делегація. Пуски були вдалими.

 

Раніше ДержККБ «Луч» та представники компаніі Aselsan проводили бойові пуски з іншої бойової машини, яка була представлена компанію «Українська бронетехніка». 

 

 

Нагадаємо, 4 квітня стало відомо, що Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», розпочало серійне виробництво броньованих ремонтно-евакуаційних машин «Атлет»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.