НОВИНИ

Зросла кількість постраждалих внаслідок масового отруєння у таборі на Донеччині

У ході проведення обстеження харчоблоку у таборі виявлено ряд порушень санітарного законодавства.

Станом на середину середи, 18 липня, з дитячого табору "Яструбок" у Донецькій області з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 91 людину. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

 

Зазначаються, що серед постраждалих - 76 дітей та 15 дорослих.

 

"На сьогодні триває комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю  спеціалістів з відбором зразків довкілля, мікробіологічним обстеженням персоналу закладу", - йдеться у повідомленні.

 

За попередніми результатами розслідування встановлено, що перший випадок захворювання виник 15 липня у працівника харчоблоку.

 

Також у ході проведення обстеження харчоблоку виявлено ряд порушень санітарного законодавства, зокрема:

 

  •  до роботи на харчоблок працівником медпункту було допущено працівника з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника

 

  • для харчування дітей використовуються  страви, які не включені в узгоджене Держпродспоживслужбою перспективне меню (щоденне меню не затверджено адміністрацією закладу);

 

  • незадовільно ведеться облік харчових продуктів (відсутній журнал швидкопсувної продукції);

 

  • не дотримується товарне сусідство у холодильному обладнанні, температурні режими зберігання харчових продуктів (відсутні стікери з датами приготування страв);

 

  • прийнято на роботу працівників кухні без проходження медичного огляду в установленому порядку;

 

  • працівники недотримуються вимог особистої гігієни (відсутнє мило, антисептик, рушники для обтирання рук) тощо.

 

Нагадаємо, 18 липня у ДСНС України повідомили, що впродовж двох діб, 17 і 18 липня з дитячого табору «Яструбок», що в селі Соснове Лиманського району на Донеччині, госпіталізовані 84 людини, з яких 68 дітей. 

 

16 липня після вечері нездужання відчули 60 дітей. Діти скаржилися на нудоту та підвищення температури. Госпіталізовані перебувають у лікарнях Слов’янська, Лиману та Краматорська.

 

17 липня стало відомо, що таборі "Яструбок" на Донеччині отруїлись десятки дітей, більшість з них шпиталізовано. За фактом отруєння Генеральна Прокуратура України розпочала кримінальне провадження. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.