НОВИНИ

ОБСЄ проведе розслідування через можливу передачу Росії секретних даних місії в Україні

Місія має намір ретельно вивчити всі заяви відповідно до встановлених процедур.

Після оприлюднення даних журналістського розслідування німецького телеканалу ARD спеціальна моніторингова місія ОБСЄ висловила занепокоєння можливим витоком внутрішньої інформації та її потраплянням до рук російських спецслужб. Про це повідомляє DW у середу, 18 липня. 

 

Зазначається, що "місія має намір ретельно вивчити всі заяви відповідно до встановлених процедур".

 

В ОБСЄ також запевнили, що вживали всіх необхідних "заходів щодо захисту даних, а також для протистояння різним кібератакам на місію".

 

Попри все робота місії й надалі залишатиметься "прозорою", наголошується в повідомленні.


У розпорядженні німецьких журналістів опинилася, зокрема, копія цифрового носія, що містить внутрішні звіти місії про події на непідконтрольних Києву районах Донбасу. Також там є дані про комунікацію заступника голови СММ Александера Хуґа Окрім того, носій містить міні-досьє на членів місії, де описані риси характеру, схильність до вживання алкоголю, фінансовий стан, вподобання щодо жінок тощо.

 

Нагадаємо, у вівторок, 17 липня, стало відомо, що спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавали інформацію російській Федеральній служби безпеки (ФСБ). 

 

Згідно з інформацією, внутрішні документи місії спостерігачів ОБСЄ в Україні потрапили до спецслужби РФ. Так, німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за даними журналістів, належав працівнику ФСБ.

 

Зокрема, зміст носія включає у себе збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.