НОВИНИ

"Країна з сильними людьми". Трамп поставив під сумнів захист Чорногорії у рамках НАТО

Президент США наголосив на необхідності для країн-членів Альянсу збільшувати витрати на оборону.

Американський президент Дональд Трамп поставив під сумнів обов'язок Сполучених Штатів Америки захищати таких "крихітних" союзників по НАТО, як Чорногорія. Про це йдеться в інтерв’ю Fox News.

 

Так, стаття 5 Північноатлантичного договору передбачає, що напад на члена Альянсу є нападом на всіх членів.

 

"Скажімо, Чорногорія, яка приєдналася минулого року, піддається нападу. Навіщо моєму синові їхати в Чорногорію, щоб захистити її від нападу?", - запитав Трампа журналіст телеканалу Такер Карлсон.

 

"Я розумію, що ви говорите. Я задаю те ж питання. Знаєте, Чорногорія - крихітна країна з дуже сильними людьми... вони можуть стати агресивними, і мої вітання, ви у Третій світовій війні", - відповів глава Білого дому.

 

 

Водночас Трамп визнав, що, за статутом НАТО, Альянс мусить захищати Чорногорію в разі нападу, тому що «все так влаштовано».

 

Крім того, господар Білого дому наголосив на необхідності для країн-членів НАТО збільшувати витрати на оборону. 

 

"Ми (США, - Ред.) не збираємося платити 90% від вартості, щоб захистити Європу",- додав він.

 

Раніше Трамп заперечив, що він проросійський.

 

Раніше колишній голова ЦРУ Джон Бреннан заявив, що результати прес-конференції Трампа в Гельсінкі піднімаються та перевищують порогове значення "тяжких злочинів та проступків". За його словами, це "було ні що інше, як зрада".

 

Згодом Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.

 

Як повідомлялось, спікер Палати Представників Конгресу США Пол Раян прокоментував результати зустрічі Трампа з Путіним, заявивши, що глава Білого дому "повинен цінувати, що Росія не є нашим союзником". Раян наголосив, що в нього "не викликає сумнівів", що Москва втрутилася у вибори 2016 року в США.

 

Крім того, голова комітету з питань збройних сил США Джон Маккейн заявив, що спільна прес-конференція двох президентів є ганьбою та приниженням для Трампа.

 

Нагадаємо, 16 липня  Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.