НОВИНИ

Євросоюз закликає РФ визнати відповідальність за катастрофу рейсу MH17

Зокрема, ЄС повністю підтримує резолюцію Ради безпеки ООН.

Європейський союз закликав Росія визнати відповідальність за збитий літак Boeing 777 на сході України в 2014 році. Про це йдеться в заяві Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні.

 

Як зазначається, ЄС повністю підтримує резолюцію Ради безпеки ООН, у якій міститься вимога про те, щоб особи, відповідальні за катастрофу MH17, були притягнуті до відповідальності і щоб всі держави в повній мірі співпрацювали для встановлення обставин катастрофи.

 

"Спільна слідча група 24 травня представила результати свого незалежного професійного та неупередженого розслідування, уклавши, що установка "Бук", використовувана для збивання MH17, без сумніву, належить збройним силам Російської Федерації. На цьому тлі ми і надалі будемо закликати Російську Федерацію прийняти відповідальність і повною мірою співробітничати для встановлення обставин", – наголошується в заяві.

 

Як повідомлялося, Україна підтримує рішення Нідерландів та Австралії, які вирішили притягнути Росію до відповідальності через збитий літак Boeing 777 на сході України у 2014 році.

 

Нагадаємо, 7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17. 12 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року. 

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.