НОВИНИ

Лукашенко повідомив, що компанії РФ поставляють санкційні товари через Білорусь

Глава Білорусі зазначив, що російське керівництво пред'являє Мінську "претензії" через погану роботу щодо перешкоджання ввезення санкційних товарів.

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенко повідомив, що великі компанії РФ поставляють санкційні товари через білоруську територію. Про це він заявив у ході зустрічі з главою Державного митного комітету Юрієм Сенько, передає агентство "Белта".

 

Зокрема, Лукашенка зазначив, що російське керівництво пред'являє Білорусі "претензії" через погану роботу щодо перешкоджання ввезення санкційних товарів.

 

"Робимо шалену роботу в інтересах Росії. А як тут митники кажуть і інші, там же йде бійка постійно, – хтось замовляє якісь матеріали (у ЗМІ – Ред.). Вони починають нам пред'являти претензії. Замість подяки починають часом кивати на нас, що ми тут погано працюємо із санкційними товарами", – наголосив він.

 

Водночас глава Білорусі додав, що, згідно з інформацією спецслужб, найчастіше процесами із ввезення санкціонки "заправляють" великі компанії РФ і "ділки із важкими погонами".

 

"За інформацією спецслужб, заправляють усіма негативними процесами, пов'язаними з "санкціонкою" і іншими питаннями, фірми і компанії Російської Федерації, часом великі, за якими стоять великі ділки з важкими погонами. Не митникам російським говорити, а інформувати уряд і президента Російської Федерації, щоб вони там розбиралися зі своїми. Я Путіну часто про це говорю", – підкреслив Лукашенко.

 

Нагадаємо, з 30 листопада 2014 року Россільгоспнагляд заборонив транзит продовольчих товарів з Білорусі через Росію до Казахстану та інших країн без огляду на російських пунктах пропуску. Заборона стосується продукції, що підпала під російське продовольче ембарго. Причиною такого рішення послугувало виявлення каналу незаконних поставок: продукцію, що за документами перевозили до Казахстану, фактично продавали в Росії.

Після запровадження ембарго Россільгоспнагляд неодноразово повідомляв, що продукція зі списку санкцій потрапляє до Росії через Білорусь, при цьому в документах значиться, що вона йде транзитом до третіх країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.