НОВИНИ

У Німеччині стартували газові переговори України, ЄС та Росії

Сторони обговорюють майбутній формат транзиту російського газу через Україну.

У вівторок, 17 липня, представники Європейського Союзу, України та Росії зустрілись у Берліні для обговорення майбутнього формату транзиту російського газу через Україну. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

Як зазначається, у зустріч взяли участь віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр енергетики РФ Александр Новак. Вони обговорили майбутній формат транзиту російського газу через Україну після завершення терміну дії чинних контрактів на постачання газу.

 

"Сьогодні, я сподіваюся, буде дуже добрий момент для просування уперед, конструктивний дух, а також чітке визначення пріоритетів наших переговорів та яким має бути рішення", - заявив віце-президент Єврокомісії, яка виступила модератором українсько-російських газових консультацій.

 

Він  повідомив, що після цього берлінського раунду експерти продовжать обговорення питання у вересні, щоб пізніше восени також вийти вже на політичний рівень переговорного процесу.

 

"Я переконаний, що ми добре розпочали, і сподіваюся на позитивний результат у продовженні переговорів", - заявив Шефчович.

 

Нагадаємо, 16 липня речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" не повинно загрожувати статусу України, як транзитної держави. 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.