НОВИНИ

Стелу Небесної Сотні заберуть з Майдану на час проведення слідчого експерименту

Стелу перенесуть для з'ясування та встановлення координат і уточнення місць загибелі протестувальників.

Генеральна прокуратура України від 17 липня розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. Про це повідомляє "Укрінформ". 

 

Про це поінформував генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло на брифінгу "Координація слідчих дій і процесів будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності у Києві".

 

«У найближчий час для завершення слідчих експериментів планується тимчасове перенесення стели зі світлинами Героїв Небесної Сотні та пам'ятного Хреста не алею Героїв Небесної Сотні для того, щоб там були проведені слідчі експерименти для з'ясування та встановлення координат і уточнення місць загибелі», - зазначив Пошивайло.

 

За його словами, меморіальний комплекс бере на себе зобов'язання зберегти обстановку подій Революції Гідності для майбутніх поколінь.

 

Нагадаємо, 4 липня Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури видав припис про заборону будівництва "Музею Революції Гідності" на Інститутській.

 

У четвер, 28 червня, в Міністерстві культури України оголошено архітектурний проект, за яким на алеї Героїв Небесної Сотні збудують Національний музей Революції Гідності. 

 

4 вересня стало відомо, що Музей Революції Гідності пропонує віддати йому в оренду приміщення магазину, який знищив "Ікони революції".

 

У січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.