НОВИНИ

Спостерігачі місії ОБСЄ в Україні ймовірно "зливали" інформацію ФСБ - розслідування

Німецькі журналісти заявили, що у переданих документах ОБСЄ йшлося про події на Донбасі та досьє на членів місії.

Спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавали інформацію російській Федеральній службі безпеки (ФСБ). Про це йдеться на сайті суспільного телерадіомовника центральної Німеччини Mitteldeutscher Rundfunk.

 

Зазначається, що розслідування навколо даної ситуації вийде в ефір програми FAKT німецького телеканалу ARD у вівторок, 17 липня.

 

Згідно з інформацією, внутрішні документи місії спостерігачів ОБСЄ в Україні потрапили до спецслужби РФ. Так, німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за даними журналістів, належав працівнику ФСБ.

 

Зокрема, зміст носія включає у себе збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга.

 

Крім того, носій містить коротке досьє на членів місії та інформацію про їхнє місцезнаходження в Україні.

 

Також були описані їхні риси характеру, звички, схильність до вживання алкоголю, фінансове становище та типи жінок, які подобаються спостерігачам.

 

"Розслідування показує, що документи могли бути передані російським агентам від співробітника місії ОБСЄ" - йдеться у повідомленні.

 

За словами Хуга, в ОБСЄ перевірять цю ситуацію та вживуть необхідних заходів.

 

"На даний момент ми не можемо точно сказати, що сталося, нам потрібні більш детальні відомості, щоб продовжувати з’ясування цього інциденту...Ми також дуже стурбовані порушенням нашої безпеки", - зауважив Хуг.

 

У свою чергу, посольство РФ в Берліні заявило, що дана інформація не входить до його компетенції.

 

Нагадаємо, 22 червня голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг заявив, що за тиждень на Донбасі 34 рази обмежувалася свобода пересування спостерігачів місії ОБСЄ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.