НОВИНИ

Організаторів кампанії на підтримку Brexit оштрафували за порушення закону

Представники кампанії відкинули усі звинувачення.

Організаторів кампанії Vote Leave на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу оштрафували на 61 тисячу фунтів стерлінгів і передали справу до поліції. Про це повідомляє ВВС.

 

Так, розслідування виборчої комісії виявило, що організатори кампанії порушили закон про вибори. 

 

"Виборча комісія дотримувалась доказів і провела ретельне розслідування щодо витрат і проведення кампаній, проведених Vote Leave та BeLeave. Ми виявили суттєві докази того, що обидві групи працювали за спільним планом, не заявили про свою спільну роботу та не дотримувалися лімітів законодавчих витрат. ", - зауважив працівник виборчої комісії.

 

Зазначається, що було виявлено "значні докази спільної роботи" між групою та організацією BeLeave, що призвело до того, що вона перевищила ліміт витрат майже на 500 тисяч фунтів стерлінгів.

 

Зокрема, кампанія Vote Leave надала "неповний та неточний звіт про витрати", причому майже 234 501 фунт стерлінгів вказано неправильно та відсутні рахунки-фактури на витрати в 12 849,99 фунтів стерлінгів.

 

У свою чергу, засновник BeLeave Даррен Граймс також був оштрафований і його справу передали до поліції через те, що він порушив ліміт витрат групи на суму понад 665 тисяч фунтів стерлінгів та неправильно вказав витрати як свої власні.

 

Водночас представник кампанії Vote Leave відкинув усі звинувачення.

 

"Звіт виборчої комісії містить низку неправдивих звинувачень та неправильних тверджень, які є абсолютно неточними і не піддавалися перевірці", - наголосив він.

 

Нагадаємо, у четвер, 21 червня, у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.