НОВИНИ

Правозахисники розповіли про стан політв'язня Куку

Як зазначається, кримськотатарський правозахисник голодує вже 20-й день.

У Росії погіршується стан здоров'я незаконно затриманого кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". Про це в понеділок, 16 липня, повідомила співзасновник і координатор ГО "КримSOS" Таміла Ташева під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Як зазначається, Куку голодує вже 20-й день.

 

"Стан здоров’я дійсно погіршується. Йому дуже необхідні ін’єкції глюкози. Але лікар говорить, що, якщо він буде це робити, – це порушуватиме голодування. Дуже важливо донести до Емір-Усеїна та до цих, так званих лікарів, – не тільки у СІЗО, але й у міжрегіональній лікарні для ув’язнених, що ми слідкуємо. Дуже важливо, щоб такі поважні організації, як Amnesty International звернули на це увагу, тому що вони фактично намагаються його вбивати», – наголосила Ташева.

 

Як повідомлялося, 28 червня кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", оголосив голодування.

 

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.