НОВИНИ

Євросоюз закликає США, РФ та Китай уникати «небезпечних торговельних воєн» - Туск

Туск зазначив, що всі сторони мають "спільний обов’язок" працювати разом і уникати конфронтації.

Голова Європейської ради Дональд Туск у Пекіні на саміті лідерів ЄС та Китаю закликав Сполучені Штати, Росію та Китай уникнути «небезпечних торговельних воєн», які могли б загрожувати світовому порядку та миру. Про це повідомляє «Радіо Свобода» у понеділок, 16 липня.

 

Туск зазначив,  що всі сторони мають "спільний обов’язок" працювати разом і уникати конфронтації.

 

"Ми всі усвідомлюємо той факт, що архітектура світу змінюється на наших очах, і наша загальна відповідальність, щоб вона змінювалася на краще", — наголосив голова Європейської ради.

 

За словами Туска, загальним обов’язоком Європи, Китаю, Америки та Росії є не знищити глобальний торговий порядок, а поліпшити його та не починати торговельні війни. 

 

Голова Європейської ради визнав, що світ потребує торгової реформи, але він повинен уникати конфронтації.

 

"Сьогодні перед нами постає дилема — грати в жорстку гру, таку як тарифні війни чи конфлікти у країнах, як Україна та Сирія, або шукати спільні рішення на основі чесних правил", — сказав Туск.

 

Нагадаємо, 6 липня, у Сполучених Штатах набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю, загальна вартість яких оцінена у 34 мільярди доларів. 

 

19 червня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив Китаю запровадити нові мита на суму 200 мільярдів доларів, якщо у Китаї підвищать мита на товари зі США. 

 

15 червня влада Китаю заявила про запровадження мит щодо американських товарів, аналогічних обмеженням з боку Сполучених Штатів Америки.

 

15 червня стало відомо, що Трамп вирішив ввести мита проти китайських товарів на $50 мільярдів доларів. Білий дім повідомив, що зобов’язання мають бути виконані найближчим часом після виходу списку у п’ятницю, проте точна дата ще не встановлена.

 

6 червня Європейський союз схвалив рішення щодо введення мита на імпорт продукції зі Сполучених Штатів Америки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.