НОВИНИ

Омбудсмен надіслала до Росії запит про стан українських політв'язнів

Денісова попросила Михайла Федотова надати інформацію про стан здоров’я Станіслава Клиха, Еміра-Усєїна Куку, Володимира Балуха та Павла Гриба.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що надіслала до голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова листи, в яких просить проінформувати про стан здоров’я українських в’язнів Станіслава Клиха, Еміра-Усєїна Куку, Володимира Балуха та Павла Гриба. Про це омбудсмен написала на сторінці у Facebook у п'ятницю, 13 липня.

 

"Я попросила Михайла Федотова надати інформацію про стан здоров’я Станіслава Клиха, Еміра-Усєїна Куку, Володимира Балуха та Павла Гриба та сприяти наданню їм необхідної медичної допомоги", - повідомила Денісова.

 

За словами Денісової, Станіслав Клих не давав дозволу на госпіталізацію до Обласної психіатричної тюремної лікарні в Магнітогорськ, проте його примусово лікують невідомими препаратами.

 

"Тому я попросила повідомити про підстави переміщення Станіслава Клиха до вказаної медичної установи, його лікування з наданням відповідних документів, а також поінформувати про стан його здоров'я", - зазначила омбудсмен.

 

З аналогічним проханням вона звернулася щодо громадянина України Еміра-Усєїна Куку, який оголосив безстрокове голодування, стан здоров'я якого стрімко погіршується.

 

Омбудсмен попросила також терміново обстежити з наданням відповідного медичного висновку Володимира Балуха, який перебуває в Раздольненському ізоляторі тимчасового тримання і голодує вже 117 діб. Стан його здоров’я теж стрімко погіршується.

 

"Я поінформувала Михайла Федотова про те, що під час етапування громадянин України Павло Гриб був жорстоко побитий іншими ув’язненими. Також стало відомо, що Павло страждає сильним головним болем і слабкістю, ліків йому не надають. Тому прошу забезпечити надання йому кваліфікованої медичної допомоги, а також всіляко сприяти забезпеченню особистої безпеки як Павла Гриба, так і інших ув’язнених громадян України на території Російської Федерації", - зауважила Денісова.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 13 липня Рада при Президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини повідомила, що стан здоров’я українського режисера, політв’язня Олега Сенцова залишається задовільним.

 

13 липня, у день народження незаконно ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова в Києві на Майдані Незалежності стартувала глобальна акція #FreeSentsov.

 

Раніше активісти анонсували глобальну акцію до дня народження незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує на знак протесту в російській колонії. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.