НОВИНИ

Комітет Ради оприлюднив інформацію щодо інцидентів із мінометом "Молот" за 2016-2018 роки

Як зазначається, заплановане повторне проведення експерименту щодо інциденту, який стався 6 липня на Рівненському полігоні.

Комітет Верховної Ради з національної безпеки та оборони повідомив, що в ході експлуатації 120-мм мінометів "Молот" та мінометів радянського виробництва 2Б11 у 2016-2018 роках, зафіксовано 12 випадків катастроф. Про це 12 липня повідомляє прес-служба комітету.

 

 

Як зазначається, заплановане повторне проведення експерименту щодо інциденту, який стався 6 липня на Рівненському полігоні.

 

"З метою встановлення причини трагічного випадку 06.07.2018 з використанням 120 мм міномету сплановано повторне проведення натурного експерименту з детонацією мінометних пострілів у каналі стволів 120 мм міномету М120-15 "Молот" та 120 мм міномету радянського виробництва 2Б11", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 11 липня повідомлялось, що після проведення слідчого експерименту на Рівненському полігоні прокуратура розглядає три версії вибуху міномета «Молот», внаслідок якого загинули троє військовослужбовців, а дев’ятеро дістали поранення. Згодом у Міністерстві оборони заявили, що  міномет «Молот» вибухнув на Рівненському полігоні внаслідок подвійного заряджання.

 

10 липня постраждалих в результаті вибуху міномета на Рівненському полігоні військовослужбовців у вкрай важкому стані перевели в лікарню Львова.

 

11 липня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив про початок слідчий експеримент у рамках розслідування вибуху міномету "Молот" на Рівненському загальновійськовому полігоні.

 

Раніше президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети "Молот" та  доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області.  Глава держави дав завдання міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах цієї трагедії і вжити вичерпних заходів, для запобігання подібного в майбутньому.

 

Нагадаємо, вранці 6 липня під час бригадних тактичних навчань на 233-му Рівненському загальновійськовому полігоні  загинули три військовослужбовця та дев’ять отримали поранення. У прес-службі повідомили, що за попередніми даними, стався вибух міномету, внаслідок чого загинули військовослужбовці.

 

Основною версією надзвичайної події на Рівненському полігоні є порушення заходів безпеки під час проведення навчань