НОВИНИ

"Вирок Brexit".Трамп попередив, що план Терези Мей, ймовірно, вб'є торговельну угоду з США

Президент США заявив, що давав поради Мей, але вона не прислухалася.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що новий план щодо виходу Великої Британії зі складу Європейського союзу негативно вплине на майбутню торговельну угоду Лондона і Вашингтона. Про це йдеться в інтерв’ю британського таблоїду  The Sun під час візиту до Британії.

 

За його словами, прем'єр-міністр Тереза Мей проігнорувала його пораду , вибравши "м'яку" стратегію Brexit.

 

На думку глави Білого дому, угода між Британією та ЄС призведе до того, що США будуть "мати справу з Європейським Союзом, замість того щоб мати справу з Великою Британією".

 

"План пані Мей безумовно вплине на торгівлю з США, на жаль, негативним чином. У нас є досить багато складнощів з Європейським Союзом. Ми зараз вживаємо жорстких заходів щодо Європейського Союзу, оскільки вони несправедливо поводилися щодо торгівлі зі Сполученими Штатами", - зауважив він.

 

Водночас він відзначив, що давав поради Терезі Мей, але вона не прислухалася.

 

 

"Вона хотіла йти іншим шляхом. Я б насправді сказав, що вона, ймовірно, пішла зворотнім шляхом. І це добре. Вона повинна вести переговори так, як вона краще знає. Але я думаю, що все відбувається дуже невдало. Надто довго", - сказав Трамп.

 

"Ви знаєте, угоди, які тривають занадто довго, ніколи не є хорошими. Коли справа триває так довго, вони ніколи не працюють дуже добре ", - додав він.

 

Крім того, господар Білого дому  також висловив жаль через відставку Бориса Джонсона, який пішов з посади глави МЗС Великої Британії через незгоду з "м'яким" Brexit. За його словами, Джонсон міг би стати "чудовим прем'єр-міністром".

 

"Я дуже поважаю Бориса. Він мені подобається, і говорить дуже хороші речі про мене. Я був дуже засмучений, побачивши, що він залишає уряд, і я сподіваюсь, що він повернеться в якийсь момент. Я думаю, він прекрасний представник для вашої країни ", - підсумував Трамп.

 

Нагадаємо, 21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС.  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.