НОВИНИ

Порошенко закликав президента Польщі внести зміни до закону про ІНП

Крім того, лідери двох країн приділили увагу подальшій координації дій з протидії агресії РФ.

У Брюсселі президент Петро Порошенко в четвер, 12 червня, провів зустріч із посольським колегою Анджеєм Дудою, у ході якої закликав його внести зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі в частині, що стосується інтересів України. Про це повідомляє прес-служба президента України.

 

Як зазначається, сторони також обговорили низку питань двосторонніх взаємин та міжнародного порядку денного. Зокрема, були обговорені питання продовження діалогу в сфері захисту культурної спадщини та увічнення місць пам’яті українського та польського народів на території двох країн.

 

"Президент України закликав польську сторону внести зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі у частині, що стосується інтересів України. Було позитивно оцінено рішення Ради ЄС щодо продовження санкцій проти РФ на наступні шість місяців. Петро Порошенко подякував за незмінну підтримку Польщею суверенітету і територіальної цілісності України", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, лідери двох країн приділили увагу подальшій координації дій з протидії російській агресії в контексті членства Польщі в Раді безпеки ООН.

 

"Сторони погодилися з важливістю подальшої мобілізації зусиль з метою протидії будівництву "Північного потоку-2", – наголошується в повідомленні.

 

Як повідомлялося, на саміту НАТО відбудеться зустріч польського президента Анджея Дуди та українського президента Петра Порошенка. Згодом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив, що президент України Петро Порошенко обговорить із польським колегою Анджеєм Дудою питання безпеки.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.