НОВИНИ

The Economist: Західний Альянс вартий того, щоб його рятувати

Альянс не має даного Богом права на виживання. Він повинен постійно виборювати своє місце.

Британське видання The Economist вважає, що західний Альянс вартий того, щоб його рятувати, адже у небезпечному світі, де посилюються авторитарні тенденції, він може діяти як життєво важливе джерело безпеки й бастіон демократії. Утім, Альянс не має даного Богом права на виживання. Він повинен постійно виборювати своє місце. Питання лише в тому, як.

 

«Перший крок — не ускладнювати собі завдання. Європа мусить зробити все можливе, щоб не піддатися на інстинктивне прагнення Трампа звалити в одну купу торгівлю й безпеку. Такий «пакет» лише ослабить безпеку Заходу та зробить його біднішим», — йдеться в матеріалі.

 

Далі, пише видання, прихильникам Альянсу потрібно бути практичними. А це означає платити.

 

«Трамп справедливо нарікає на країни на кшталт Німеччини чи Італії, які у 2017-му витратили на оборону тільки 1,22% і 1,13% ВВП. Справді, він може ще дещо додати. Занадто мала частина з усіх видатків на оборону витрачається доцільно, адже понад третину оборонного бюджету Бельгії з’їдають пенсії. Більше потрібно спрямовувати коштів на науково-конструкторські й проектувальні роботи та обладнання», — пише The Economist.

 

Видання зазначає, що для союзників Америки бути практичним означає також не відставати. Співпраця в таких галузях, як кібербезпека, підвищить цінність Альянсу в очах Америки. Ще важливіше, щоб у НАТО й далі різко реагували на тактику дезінформації та інфільтрації, застосовану Росією в Криму та на Сході України. Політика постійно змінюється. Втрачений воєнний досвід відновити важко. Навчання, які цементують надзвичайно тісні й ефективні військові відносини в НАТО, ще ніколи не були настільки важливими.

 

«Бути практичним означає й триматися разом. У перемовинах про Brexit ЄС налаштований виключити Британію з безпекових структур союзу, тому що вона більше не хоче бути членом ЄС. З огляду на воєнний досвід Британії, її збройну промисловість і розвідувальні служби така тактика — це самогубство. Натомість члени ЄС повинні намагатися утримати Британію, наприклад, підтримавши запропоновану Францією Європейську інтервенційну ініціативу, метою якої є створення сил, здатних реагувати в кризових ситуаціях. Раніше Америка могла б побачити в такому плані загрозу для НАТО. Сьогодні він може означати як гарантію безпеки, так і знак готовності Європи взяти на себе більше відповідальності», — йдеться в матеріалі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.