НОВИНИ

У Брюсселі країни-члени НАТО домовилися збільшити витрати на оборону – Трамп

Глава Білого дому також зазначив, що зобов'язання США перед Альянсом "залишаються дуже сильними".

У Брюсселі країни-члени НАТО домовилися збільшити витрати на оборону. Про це в четвер, 12 липня, повідомив президент США Дональд Трамп.

 

"Роками президент США прибував сюди (на саміт НАТО – Ред.) і ми говорили про витрати на оборону. І зараз ми домовилися збільшити витрати до тих рівнів, яких не було ніколи. Але витрати різних країни суттєво знижувалися, зараз вони будуть зростати. Лише 5 з 28 країн виконують свої зобов'язання і це зараз змінюється…Їхні зобов'язання були 2%... Ми оцінюємо які там будуть цифри, але зараз ми говоримо про 33 млрд доларів додаткового фінансування, за винятком США. США виконують свої зобов'язання перед НАТО, але країни НАТО будуть витрачати додаткові гроші. Генсек Столтенберг дасть цю цифру, це цифри, яких ніколи не було", – заявив він.

 

Глава Білого дому також зазначив, що зобов'язання США перед НАТО "залишаються дуже сильними".  

 

Як повідомляли ЗМІ, 12 липня президент США Дональд Трамп скликав термінове засідання глав держав та урядів країн-членів НАТО на саміті в Брюсселі. 

 

Раніше Трамп закликав лідерів країн НАТО підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися. Так, глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.

 

Нагадаємо,  у Брюсселі Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику Трампа щодо її повної залежності від Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.