НОВИНИ

Силовики виділяють три групи лідерів етнічних злочинних об’єднань – джерело у Нацполіції

Перша з них — представники інших національностей, які вже давно осіли в Україні, легалізувалися та мають статус громадянина.

Якщо спробувати класифікувати лідерів етнічних злочинних об’єднань, які існують на території України, то силовики виділяють три групи. Про це Тижню розповіли працівники Національної поліції України.

 

«Перша — представники інших національностей, які вже давно осіли в Україні, легалізувалися та мають статус громадянина. Друга група — це представники слов’янських національностей. І третя група — «гастролери». Останні не мають українського громадянства, однак серед них можуть бути утікачі-злочинці з інших країн», — розповіли вони.

 

Крім того, за їхніми словами, до Революції гідності великий вплив на український кримінальний світ мали представники Росії, які нібито контролювали багато сфер легального й не дуже бізнесу — від ресторанного до проституції й торгівлі наркотиками. Нині ж, як переконують правоохоронці, їхнє місце частково зайняли злодії в законі, які свого часу втікали з Грузії. Окрім того, додають силовики, за часів Януковича в Києві були активно присутні «смотрящіє» від президента Чечні Рамзана Кадирова. Із початком війни на Донбасі вони нібито покинули місто, та з 2016-го стали повертатися назад.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»