НОВИНИ

"Бандеризм" нині процвітає у Західній Україні - польський воєвода

Пшемислав Чарнек вважає, що українська влада дозволяє вплутувати себе в так званий "бандеризм".

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек стверджує, що так званий "бандеризм" процвітає на території Західної України. Про це повідомляє польська газета Kurier Lubelski.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час церемонії відкриття пам'ятнику жертвам Волині у Любліні.

 

"Сильна, здорова, християнська Україна – це також гарантія нашої незалежності та нашої безпеки. Українці не є нашими ворогами, вони наші друзі, їх є багато у Любліні, вони живуть серед нас, дружать з нами. Маємо одну основну проблему, що називається бандеризмом, який призвів до геноциду тоді, і, на жаль, бандеризмом, що нині процвітає у Західній Україні, у який дозволяє вплутувати себе українська влада. Про це ми шкодуємо", – наголосив люблінський воєвода.

 

"Сатана, ніхто інший, крім сатани, заклав у розуми українських націоналістів з ОУН-УПА звіриний план вбивства десятків тисяч поляків лише тому, що вони були поляками та говорили польською", - додав Чарнек.

 

За його словами, Варшава поважає українців, які рятували поляків.

 

"Ми не маємо проблеми з Україною та з українцями, ми ставимося до українців також як до героїв, бо було багато українців, котрі рятували поляків. Праведні українці, котрі рятували поляків, повинні мати пам’ятник", - зауважив він.

 

Як відзначає видання,  даний пам'ятник  коштував 200 тисяч злотих. Так, більша частина коштів була надана польським Інститутом національної пам'яті.

 

Раніше люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події 8 липня в селі Сагринь, де за участі президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Зокрема, він пообіцяв подати до прокуратури скаргу на голову Українського товариства Польщі Григорія Купріяновича.

 

Згодом посольство України в Польщі відреагувало на заяви люблінського воєводи. У посольстві заявили. що українців, які піднімають на офіційних заходах національні прапори, ніяким чином не можна називати націоналістами і провокаторами.

 

Крім того, голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В'ятрович відреагував на заяви Чарнека про бажання  покарати історика Григорія Купріяновича за те, що той згадав у Сагрині про вбитих вояками Армії Крайової українців. Зокрема, глава УІНП  порівняв це з методами Радянського Союзу.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.