НОВИНИ

НАТО підтвердило прагнення України до членства в Альянсі

Відповідно, рішення про майбутнє членство України в НАТО залишається чинним.

Саміт НАТО підтвердив євроатлантичні прагнення України, які були підтримані на Бухарестському саміті та на наступних самітах Альянсу. Про це йдеться в оприлюдненій 11 липня на сайті Альянсу декларації.

 

"Незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо дотримується принципів демократії та верховенства права, є запорукою євроатлантичної безпеки. Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс. Зважаючи на переосмислення українських прагнень до членства в НАТО, ми керуємось нашими рішеннями на Бухарестському саміті та на наступних самітах", -  йдеться у декларації.

 

Повідомляється, що у документі значна частина присвячена ходу реформ в Україні, зокрема, зазначено, що реалізація основних реформ – боротьби з корупцією та впровадження всеосяжного виборчого процесу, а також верховенство права мають важливе значення для закладення засад процвітання та миру в Україні.

 

"З огляду на відновлення нових прагнень України до членства в НАТО, ми зберігаємо рішення, які ми прийняли на Бухарестському саміті та на наступних зустрічах на вищому рівні. Незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо налаштована на демократію та верховенство права, має важливе значення для євроатлантичної безпеки. Ми залишаємось рішучими в нашій підтримці права України вільно вирішувати своє майбутнє та напрям її зовнішньої політики, без втручання ззовні", – йдеться в документі.

 

У НАТО також відзначають "значний прогрес, досягнутий у сфері реформ, зокрема, недавнє ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд та закону про національну безпеку".

 

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що наразі Альянс не буде пропонувати Україні програму посилених можливостей, однак продовжить свою підтримку.

 

Нагадаємо, 11 червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс не прийматиме злочинну поведінку Росії, однак діалог з Москвою є важливим на тлі напруги, що склалася. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.