НОВИНИ

Зустріч Трампа і Путіна. У Гельсінки заявили про перенесення акції протесту

Учасники протесту обурені перенесенням демонстрації.

Організатори акції протесту "Helsinki Calling", які готувалася до майбутнього саміту американського президента Дональда Трампа та російського президента Владіміра Путіна 16 липня у фінській столиці, заявили про перенесення заходу  на 15 липня, що викликало обурення у багатьох потенційних учасників демонстрації. Про це повідомляє фінська телерадіокомпанія Yle.

 

За словами організаторів, акція протесту отримає ширший розголос в неділю, 15 липня, оскільки в понеділок всі стежитимуть виключно за обома лідерами.

 

Водночас організатори забули поінформувати про зміну дати тисячі охочих взяти участь у заході.

 

Зазначається, що даний крок обумовлений "виробничими причинами".

 

Крім того, представник  "Helsinki Calling" Катрі Юлінен зауважила, що ситуація постійно змінюється, поширюється суперечлива інформація про пересування лідерів і про місце проведення зустрічі.

 

У свою чергу, вона додала, що графік заходу може бути більш гнучким у неділю, 15 липня.

 

Раніше повідомлялося, що зустріч  Трампа і Путіна 16 липня в Гельсінкі пройде на тлі акцій протесту.  Зазначається, що поліції було відомо про підготовку чотирьох демонстрацій. Зокрема, одну з акцій мали провести члени молодіжного крила урядової партії "Національна коаліція". Крім того, готувалася  акція протесту Stop Putin ("Зупиніть Путіна"), до якої,  ймовірно, приєднаються активісти міжнародної акції #SaveOlegSentsov ("Врятуйте Олега Сенцова").

 

4 липня у прикордонній службі Фінляндії повідомили про підготовку до тимчасового повернення на кордонах перевірок осіб, що прибувають з Шенгенської зони через проведення у Гельсінкі зустрічі  Трампа і Путіна. 

 

Так, американське видання Politico повідомило, хто буде супроводжувати  Трампа на зустрічі з  Путіним в Гельсінкі. Зокрема, разом з Трампом вирушать керівник апарату Білого дому Джон Келлі, директор Білого дому з комунікацій Білл Шайн, радник з національної безпеки Джон Болтон, прес-секретар Сара Сандерс та перша леді США Меланія Трамп.

 

Як повідомлялося,  Трамп під час зустрічі із Путіним зачепить питання втручання РФ в Україну та у вибори в США.