НОВИНИ

Нацрада оштрафувала телеканал "Інтер" через концерт до 9 травня

Раніше регулятор продовжив телеканалу цифрову ліцензію на сім років.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення оштрафувати телеканал "Інтер" на 4,046 млн грн через трансляцією 9 травня концерту "Победа. Одна на всех". Відповідне рішення регулятор ухвалив у середу, 11 липня.

 

Як зазначається, усі члени Нацради погодилися, що під час концерту було присутнє розпалювання ненависті та одноголосно вирішили оштрафувати телеканал на 25% від ліцензійного збору.

 

Раніше Нацрада продовжила телеканалу цифрову ліцензію на сім років.

 

Нагадаємо, 8 травня  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відреагувала на відеоролик з концерту каналу "Інтер" до 9 травня, який викликав обурення у соціальних мережах. "Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт "голубого огонька"  – є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше – старших людей, чиї життя заслуговують на шану", - заявили у Нацраді. У відомстві закликали мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян – про цінності життя й високу вартість миру.

 

Раніше "Інтер" поширив відео-анонс святкового концерту телеканалу до 9 травня, у якому, зокрема, використана радянська символика. Крім того, у ролику ведучі говорять про "генетичну пам’ять", і про те, що  "сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх портрети безкарно проносили під час факельної ходи в нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров'ю наших співвітчизників.

 

11 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання призначила виїзну позапланову перевірку телеканалу "Інтер" через трансляцією 9 травня концерту "Победа. Одна на всех", в якому виявлені ознаки пропаганди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.