НОВИНИ

Комітет Ради підтримав перейменування двох областей

Дніпропетровську область планують перейменувати в Січеславську, а Кіровоградську – у Кропивницьку.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Про це в повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

Так, Дніпропетровську область планують перейменувати в Січеславську, а Кіровоградську – у Кропивницьку.

 

"По Кіровоградській та Дніпропетровській областях дуже швидко пройшла процедура (розгляду на парламентських комітетах – Ред.). Це буквально місячної давнини ініціатива народних депутатів. Ми вдячні іншим комітетам, які за нашим проханням оперативно зібралися, аби ми сьогодні отримали ці висновки (до законопроектів щодо перейменувань – Ред.). І це дає можливість почати наші конституційні зміни", – заявив голова комітету Руслан Князевич.

 

Зазначимо, що відповідне рішення профільного комітету не означає остаточне перейменування областей. Для цього необхідні зміни до Конституції, які має потім ухвалити парламент не менш як 300 голосами депутатів, що є більшим за звичайні законопроекти.

 

Нагадаємо, 20 червня директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області. 

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 14 липня 2016 року перейменувала місто Кіровгорад на Кропивницький. Тим часом назва регіону досі лишається без змін — Кіровоградська область. 

 

19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.