НОВИНИ

"Через два дні росіяни досягнуть Таллінна, але тут вони і помруть" - командувач ССО Естонії

Полковник Ріхо Юхтегі розповів, що буде у разі нападу РФ на його країну.

Росія не зможе захопити всю Естонію у разі нападу, незважаючи на можливість швидкого просування до Таллінна. Про це заявив командувач Сил спецоперацій Естонії, полковник Ріхо Юхтегі в інтерв'ю американського видання Politico.

 

"Ми завжди обговорюємо можливість агресії. Так, росіяни можуть дістатися до Таллінна за два дні, це можливо. Але всю Естонію за два дні вони не зможуть захопити, ми переріжемо всі лінії комунікації, постачання тощо. Через два дні вони досягнуть Таллінна, але тут вони і помруть. І вони це знають", - сказав військовий.

 

За його словами, Естонія готується до війни, яка, швидше за все, буде полягати саме в гібридних конфліктах.

 

"Сучасна війна має асиметричний характер. Важко знайти сили противника на землі. Їх важко ідентифікувати, зафіксувати їхнє положення і знищити. Але це те, до чого ми повинні готуватися тут. Як Афганістан, Ірак - але тут", - підкреслив він.

 

На його думку, нова Естонія вже бореться з конфліктом з Росією.

 

"Всі конфлікти між Естонією та Росією були гібридними конфліктами - 1924 рік був таким самим, як  2014".

 

Так, у 1924 році більш рання версія "зелених чоловіків", які захопили Крим в 2014 році, проникли в тодішню незалежну Естонію від Радянського Союзу, намагаючись замінити демократичний уряд комуністичним режимом.

 

Нагадаємо, 25 червня за ініціативою Литви країни Європейського Союзу підписали протокол про наміри створювати сили швидкого кібернетичного реагування.  Зазначається, що документ підписали в Люксембурзі міністри оборони Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів та Румунії.

 

Раніше стало відомо, що Естонія в 2019 році почне створення інфраструктури та обладнання систем технічного спостереження на кордоні з Росією. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.