НОВИНИ

В’ятрович відреагував на заяви польського воєводи щодо вшанування українців в Сагрині

Очільник Українського інституту нацпам'яті порівняв методи Пшемислава Чарнека з методами Радянського Союзу.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович відреагував на заяви люблінського воєводи Пшемислава Чарнека про бажання  покарати історика Григорія Купріяновича за те, що той згадав у Сагрині про вбитих вояками Армії Крайової українців.

 

Зокрема, глава УІНП  порівняв це з методами Радянського Союзу.

 

"За згадування українських жертв Голодомору, ГУЛАГу, репресій карали в радянські часи" – зауважив він у Facebook.

 

 

Раніше люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події 8 липня в селі Сагринь, де за участі президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Зокрема, він пообіцяв подати до прокуратури скаргу на голову Українського товариства Польщі Григорія Купріяновича.

 

Згодом посольство України в Польщі відреагувало на заяви люблінського воєводи. У посольстві заявили. що українців, які піднімають на офіційних заходах національні прапори, ніяким чином не можна називати націоналістами і провокаторами.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.