НОВИНИ

Facebook отримав штраф через скандал з Cambridge Analytica

Управління комісара з інформації Британії прийшло до висновку, що дії Facebook порушили Закон про захист даних 1998 року.

Соціальну мережу Facebook оштрафували на 660 тисяч доларів через скандал з Cambridge Analytica. Про це повідомляє The Guardian.

 

Так, Управління комісара з інформації Великої Британії прийшло до висновку, що дії Facebook порушили Закон про захист даних 1998 року.

 

"Facebook не зміг забезпечити такий захист, якого вони повинні дотримуватися відповідно до закону про захист даних. Штрафи потрібні для покарання, але моя реальна мета – досягнути змін та відновити довіру і впевненість у нашій демократичній системі", – заявила уповноважена з питань інформації Елізабет Денхам.

 

За даними видання, у першому кварталі 2018 року Facebook заробляє 664 тисяч доларів кожні п’ять з половиною хвилин.

 

Як повідомлялося, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Крім того, 25 березня очільник Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.