НОВИНИ

Меркель прокоментувала роботу прем'єра Британія щодо Brexit

Німецький канцлер наголосила, що пропозиції Мей допомогли двом сторонам "просунутися на крок уперед".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що робота прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей допомогла просунутися в питанні щодо виходу країни із Європейського союзу. Про це повідомляє Reuters.

 

Меркель наголосила, що пропозиції Мей допомогли двом сторонам "просунутися на крок уперед".

 

"Коли Британія пропонує білу книгу, це крок вперед, і ми... сформуємо позицію і дамо спільну відповідь. Але добре, що у нас вже є пропозиції. Це те, що я можу сказати, не вдаючись в подробиці", – зазначила німецький канцлер.

 

Нагадаємо, 21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС.  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.