НОВИНИ

Окупаційний суд Криму залишив під вартою активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова

Фігурантів справи не доставляли до будівлі суду: засідання проходило в режимі відеоконференцзв’язку.

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" залишив в слідчому ізоляторі координатора правозахисної групи "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва та активіста Едема Смаїлова. Про це повідомляє "Громадське радіо" у вівторок, 10 липня.

 

"Суддя відхилив апеляційну скаргу з боку захисту на продовження запобіжного заходу у вигляді утримання від вартою в СІЗО", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що самих фігурантів справи не доставляли до будівлі суду, засідання пройшло в режимі відеоконференцзв’язку. Крім того, суд вирішив проводити засідання в закритому режимі, посилаючись за небезпеку для учасників справи.

 

"Я вважаю що проведення судових засідань в закритому режимі – це порушення принципу відкритості судочинства", – відзначив адвокат Едема Смаілова Костянтин Рустемов.
 

 

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді арешту для координатора правозахисної групи "Кримська солідарність" та журналіста Сервера Мустафаєва, якого силовики затримали 21 травня. 

 

21 травня в анексованому Криму окупанти провели обшуки в будинку активіста "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва в Бахчисараї та у Едема Смаілова в селі Долинне. Згодом Міністерство закордонних справ України засудило затримання спецслужбами Росії громадян окупованого Криму. Водночас МЗС висловило рішучий протест у зв’язку із незаконним затриманням Мустафаєва та Смаїлова.Національна спілка журналістів України також засудила тиск російської окупаційної влади Криму на координатора правозахисної групи "Кримська солідарність" та журналіста Сервера Мустафаєва.