НОВИНИ

"Ваші стимули не потрібні". Польща відповіла Туску щодо історичного конфлікту з Україною

Президент Європейської Ради закликав Варшаву та Київ знайти порозуміння в історичному конфлікті.

Варшава не потребує "стимулів" президента Європейської ради Дональда Туска, який на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС застеріг Україну і Польщу від загострення історичного конфлікту.  Про це заявив заступник глави канцелярії президента Польщі Павел Муха, повідомляє польський портал wpolityce.pl.

 

"Прошу бути спокійним, польська влада розмовляє з українською стороною, але основою для порозуміння мусить бути історична правда. Тут не потрібні зовнішні стимули", - зауважив він.

 

Зокрема, Муха нагадав, що на саміту НАТО відбудеться зустріч польського президента Анджея Дуди та українського президента Петра Порошенка.

 

"Я вважаю, що польська та українська сторони можуть чудово порозумітися. Те, що відбувається зустріч президентів Дуди та Порошенка, те, що триває діалог, свідчить, з усією симпатією до голови Дональда Туска, що його додаткові стимули не потрібні", - відзначив він.

 

"Президент, перебуваючи в Україні, дуже чітко сказав про те, що відносини ми повинні розвивати на основі правди, на основі надійної інформації про усі події, що сталися. Це польське послання, президент дуже чітко сказав також про ексгумації жертв злочину", - підкреслив Муха.

 

Напередодні Дональд Туск закликав Польщу та Україну знайти порозуміння в історичному конфлікті.

 

"Закликаю владу обох країн до нового підходу двосторонніх відносин і позитивного мислення. До конфлікту між нами можуть прагнути тільки наші суперники або політичні дурні", - наголосив Туск.

 

Як повідомлялося, 26 квітня на кладовищі села Грушовичі активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям УПА. Як заявило українське МЗС, в Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника.

 

Згодом українська сторона заявила про призупинення процесу легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.