НОВИНИ

У Києві відбувається церемонія прощання з Левком Лук’яненком

Попрощатися прийшли близько 500 людей.

У Києві в Клубі Кабінету міністрів у вівторок, 10 липня, проходить церемонія прощання із дисидентом та колишнім народним депутатом Левком Лук'яненком.

 

 

Попрощатися прийшли близько 500 людей. Серед яких – політики, друзі та небайдужі українці.

 

Відспівування відбувається в Володимирському соборі Києва, а поховають Лук'яненка на Байковому кладовищі.

 

"Це для мене особиста втрата, ми були знайомі, він приходив на мої заходи. Це велика людина, один із засновників нашої незалежності, той, завдяки кому ми її маємо", – сказав директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Крім того, попрощатися з Лук’яненком прийшли голова Ради Андрій Парубій, поет Дмитро Павличко, активіст українського культурного опору у пост-радянські часи Тарас Компаніченко, письменник та громадсьий діяч Володимир Яворівський, а також український громадський діяч Василь Овсієнко.

 

 

 

 

Як повідомлялося, 9 липня в  селищі Хотів на Київщині прощаються з легендарним дисидентом, автором «Акту проголошення незалежності України» Левком Лук'яненком. 

 

Нагадаємо, 7 липня у віці 89 років помер український дисидент, письменник, екс-народний депутат України та автор "Акту проголошення незалежності України" Левко Лук'яненко. 

 

Раніше 7 липня стало відом, що легендарний український політик і дисидент Левко Лук’яненко потрапив у реанімацію

 

Левко Лук'яненко - український дисидент і політик часів СРСР, співзасновник Української Гельсінської групи, політик та громадський діяч, народний депутат України, Герой України, письменник, автор «Акта проголошення незалежності України» від 24 серпня 1991 р., лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

 

Майбутній дисидент народився 24 серпня 1928 року у селі Хрипівка Городнянського району Чернігівського округу УСРР.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.