НОВИНИ

У Росії зник фігурант "справи Хізб ут-Тахрір"

Адвокату Локтєву, який приїхав в СІЗО, відмовили в допуску до Еміра-Усеїна Куку.

У Ростові-на-Дону (РФ) зник незаконно затриманий кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". Про це у вівторок, 10 липня, повідомив адвокат Алєксандр Попков з посиланням на інформацію адвоката Куку Сєргєя Локтєва.

 

"У Ростові-на-Дону зник кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку. Адвокату Локтєву, який приїхав в СІЗО, відмовили в допуску під приводом того, що Куку відвезли. Куди не говорять", – йдеться в повідомленні.

 

 

Як повідомлялося, 28 червня кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", оголосив голодування.

 

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.