НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

Новий глава МЗС Британії. Хто такий Джеремі Хант

Тиждень.ua зібрав біографію та пріоритети новопризначеного очільника британського МЗС, а також інформацію про його політичні погляди та ставлення до Brexit.

Новим міністром закордонних справ Великої Британії став Джеремі Хант. Так, про призначення Ханта на посаду очільника британського МЗС прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила у понеділок, 9 липня. За кілька годин до цього глава дипвідомства Британії Борис Джонсон подав у відставку, висловивши невдоволення стратегією "м'якого Brexit" Мей. Зокрема, 51-річний консерватор Хант ніколи не займався зовнішньою політикою і не працював в дипломатичних установах. У свою чергу, глава британського уряду поки не пояснила своє рішення щодо призначення Ханта на дану посаду. 

 

 

Тиждень.ua зібрав біографію та пріоритети новопризначеного очільника британського МЗС, а також інформацію про його політичні погляди та ставлення до Brexit.

 

 

Ранні роки

 

Джеремі Хант народився в Лондоні в 1966 році в родині колишнього високопоставленого офіцера у Королівському флоті. Згодом він з відзнакою  закінчив Magdalen College Оксфордського університету, де вивчав філософію, політологію та економіку. 

 

Зокрема, він почав свою кар'єру на посаді консультанта з управління, але незабаром поїхав у Японію, де був учителем англійської мови. 

 

Після повернення до Британії, Хант працював у сфері зв'язків з громадськістю, а пізніше став співвласником компанії.

 

 

Політична кар'єра

 

Вперше Хант був обраний членом Палати громад на виборах у 2005 році, й тоді ж він приєднався до тіньового уряду як міністр із питань людей з інвалідністю. Так, у 2007 році в кабінеті Девіда Кемерона він був призначений тіньовим міністром культури, засобів масової інформації та спорту.

 

 

Зокрема, у 2012 році  політик відповідав за  підготовку до проведення літньої Олімпіади в 2012 році у Лондоні. Наголошується, що з 2012 року  він був міністром охорони здоров'я. Ханта неодноразово критикували за незадовільну роботу системи охорони здоров'я в Британії.

 

Також Хант відомий ініціативою  знизити граничний термін вагітності для легального аборту з 24 тижнів до 12.

 

Після призначення на посаду глави МЗС Британії Хант написав у Twitter, що для нього це є великою честю.

 

"Саме час підтримати нашого прем'єр-міністра для підготовки великого угоди по Brexit. Зараз або ніколи", - зазначив він.

 

 

 

 

Олімпійські ігри

 

У 2012 році  Хант відповідав за  підготовку до проведення літньої Олімпіади в 2012 році у Лондоні. За два тижні до відкриття ігор  не вщухала критика на адресу організаторів.

 

Так, політики вимагали ретельної перевірки у сфері безпеки організаційного комітету.

 

Тодішній прем'єр-міністр Девід Кемерон заявив, що фірма з організації безпеки, найнята організаційним комітетом, має відповідати за проблеми.

 

"Фірми, які не виконують свої контракти, повинні платити", - заявив він після засідання з Терезою Мей і  Хантом.

 

 

Тоді компанії G4S не вдалося своєчасно знайти десять тисяч цивільних осіб, які мають опікуватися питаннями безпеки. Приватна фірма тоді відверто визнала свою неспроможність.

 

Справу тоді прийшлося рятувати британській армії, надавши у розпорядження організаторів Олімпійських ігор майже 17 тисяч солдатів. 

 

 

 

Страйки медиків

 

У 2016 році працівники британської національної служби охорони здоров'я провели чотиригодинний страйк через замороження підвищення заробітної плати.

 

Зокрема. у мітингу  взяли участь працівники служби швидкої допомоги, медсестри та акушери. Медики відмовилися виконувати частину роботи, у тому числі і проводити певні операції, які не є терміновими.

 

Співробітники національної служби охорони здоров'я виступають проти замороження підвищення їм заробітної плати на 1%.

 

У свою чергу, Хант тоді заявив. що "в разі підвищення заробітної плати  доведеться звільнити близько 4 тис медсестер 2016 року і близько 10 тис - 2017".

 

Так, профспілки звинувачували Ханта у зрадництві. Вони завили, що через нього медики відчувають, що їхні послуги не цінують.

 

Міністр охорони здоров'я Джеремі Хант назвав новини про страйк руйнівними.

 

Водночас через страйк лікарів 26-27 квітня 2016 року були скасовані більше 125 тисяч операцій.

 

 

Зазначається, що медичні працівники вийшли на вулиці через невдоволення оплатою праці та порядком виплати заробітної плати за роботу у будні і вихідні дні.

 

Хант заявив, що такий страйк - великий ризик для пацієнтів. 

 

 

Правила для соцмереж

 

У квітні 2018 році Хант пригрозив запровадженням нових правил для соцмереж, якщо вони не запроваджуватимуть більший захист для дітей онлайн.

 

За його словами, соцмережі закривають очі на те, як використання  сервісів позначається на благополуччі дітей.

 

 

"Мене хвилює, що ваші компанії, як видається, потурають ситуації, коли сотні користувачів порушують ваші ж правила щодо мінімального віку реєстрації..Боюся, що ви колективно закриваєте очі на проблему того, що ціле покоління дітей передчасно піддається шкідливим ефектам соціальних мереж" - зауважив він.

 

 

Перед референдумом про вихід Британії з ЄС Хант заявляв, що не підтримує розрив відносин з Євросоюзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.