НОВИНИ

Порошенко повідомив, що на саміті у Брюсселі погодили подальшу інтеграцію України з ЄС

За словами президента, зараз не йдеться про підписання нового договору, натомість йдеться про використання можливостей, передбачених Угодою про асоціацію.

Президент України Петро Порошенко наполягає, що на саміті Україна-ЄС було узгоджено подальший шлях зближення України з Євросоюзом. Про це він заявив після завершення саміту саміту Україна–ЄС, що відбувся 9 липня в Брюсселі, повідомляє  "Європейська правда".

 

Президент пояснив, що наразі не йдеться про підписання нового договору, натомість ідеться про використання можливостей, передбачених Угодою про асоціацію.

 

"Сьогодні ми погодилися щодо бачення подальшої секторальної інтеграції, повністю заснованої на положеннях Угоди про асоціацію", - заявив він.

 

Порошенко уточнив, що йдеться про 4 напрямки, або сектори зближення. Це – сектор енергетики (Україна хоче стати членом Енергетичного союзу), впровадження шенгенського законодавства, запровадження цифрового ринку, а також "поглиблення митної співпраці".

 

Варто зауважити, що представники керівництва ЄС наразі не коментували, наскільки глибокою має бути інтеграція, згадана Порошенком. За інформацією ЄвроПравди, ЄС не давав згоди на переговори про асоціацію України із Шенгенським союзом. Також у Брюсселі немає чіткої підтримки щодо створення митного союзу, на якому наполягає Київ.

 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Брюсселі відбудеться 20-й саміт Україна-ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.