НОВИНИ

У Британії призначили нового міністра з питань Brexit

Ним став міністр з питань житлової політики.

Домінік Рааб призначений міністром з питань виходу Великої Британії з Європейського союзу в уряді прем'єр-міністра Терези Мей після того, як Девід Девіс подав у відставку. Про це повідомляє ВВС.

 

 

Зазначається, що 44-річний Рааб, який в даний час є міністром з питань житлової політики, був відомим діячем кампанії Brexit під час референдуму 2016 року.

 

9 липня стало відомо, що британський міністр з питань виходу Британії з ЄС Девід Девіс подав у відставку через невдоволення стратегією "м'якого Brexit" прем'єр-міністра Терези Мей.

 

Зазначається, що відставка Девіса підкреслює глибокі розбіжності в правлячій Консервативній партії щодо питання виходу з Євросоюзу.

 

 21 червня  у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.