НОВИНИ

Італія заявила, що відмовляється приймати кораблі місій ЄС з мігрантами

Рим прагне заблокувати прибуття до італійських портів кораблів міжнародних місій у Середземному морі.

Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях Європейського союзу у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. Про це заявив міністр внутрішніх справ і лідер прворадикальної "Ліги" Італії Маттео Сальвіні, повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що Рим офіційно висуне свою вимогу у четвер, 12 липня,  на засіданні міністрів закордонних справ ЄС в австрійському місті Інсбрук.

 

"Після того, як ми зупинили судна неурядових організацій, я попрошу європейських партнерів у Інсбруку в четвер заблокувати прибуття до італійських портів кораблів міжнародних місій в Середземному морі", - зауважив Сальвіні.

 

Так, у Середземному морі проводяться дві місії ЄС та Frontex, "Софія" та "Тритон". Напередодні ірландське судно, у рамках місії "Софія", доставило в італійський порт Мессіна 106 врятованих мігрантів.

 

Наголошується, що починаючи з 2014 року близько 260 тисяч мігрантів, переважно з Африки та Близького Сходу, висадилися на італійському узбережжі, хоча багато хто пізніше вирушив на північ до інших європейських країн.

 

Як повідомлялося, 5 липня австрійський канцлер Себастіан Курц заявив, що Австрія та Німеччина мають намір співпрацювати разом з Італією, щоб перекрити середземноморський маршрут для мігрантів. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

Нагадаємо, 25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.