НОВИНИ

Порошенко розповів, хто загострив історичний конфлікт польського та українського народів

За словами призидента, Росія зрозумівши, що збройний наступ не є ефективним, іншими методами війни є маніпулює питаннями спільного минулого, "зокрема, щоб вбити клин між польським і українським народами".

Президент України Петро Порошенко заявив, що події 1943-1944 років на Волині мають стати "пересторогою", а від історичного конфлікту польського та українського народів "виграє лише третій". Про президент заявив перебуваючи на Волині у н.п. Гончий Брід, де бере участь у заходах з вшанування пам’яті жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років. 

 

"Поляки і українці неодноразово разом боролися проти агресії Московії і не лише боролися, а й перемагали... Трагічні сторінки нашої історії, зокрема і кривавий конфлікт 1943-1944 рр. мають бути великою пересторогою", - заявив Порошенко.

 

"Ми, сучасні покоління українців і поляків, не маємо права ставити сьогодення і майбутнє в залежність від минулого. Адже як і в усі часи, від нашої суперечки виграє один - третій. Не українець і не поляк, а той, хто чинить агресію проти нашої держави зі Сходу зараз, захоплює українські землі, хто здійснив незаконну анексію Криму, хто зараз всередині країни намагається вести гібридну боротьбу", - підкреслив Порошенко.

 

"Це - щоб розколоти наш народ і розколоти український і польський народи. Хіба можемо дати їм хоч один шанс на перемогу? Це ворог, зайда, окупант. І ми ніколи не дамо йому жодного шансу", - заявив президент України.

 

"Росія веде війну проти України, ... та й не лише. Проти Польщі, проти Європи, проти усього світу війну, щоб нав'язати свій "рускій мір". Спершу вони спробували це зробити проектом "Новоросія". Але ми обєдналися і зуміли зупинити їх, і проект був знищений нашими спільними зусиллями, не лише ЗСУ", - заявив президент.

 

За його словами, зрозумівши, що збройний наступ не є ефективним, іншими методами війни є маніпулювання питаннями спільного минулого, "зокрема, щоб вбити клин між польським і українським народами".

 

"Сильна позиція держави і народу в тому, щоб знайти сили визнавати помилки минулого, усвідомлювати їх справжні причини - щоб не допустити їх у майбутньому. На моє переконання, Польща і Україна засвоїли цей урок і мають бути гранично обережними і уважними щодо оцінок і щодо висновків", - підкреслив Порошенко.

 

"Лише міцне стратегічне партнерство між Україною і Польщею стане найкращою відповіддю агресивній політиці Кремля. Українсько-польський діалог на тему болісних сторінок минулого в умовах російської агресії має бути максимально виваженим, а рішення - добре продуманими", - підсумував Порошенко.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.