НОВИНИ

США звинуватили РФ в атаці на незалежні медіа

Науерт також засудила поправку до закону, що перебуває на розгляді Державної думи, - про можливість внесення фізичних осіб, які співпрацюють із зарубіжними ЗМІ, до числа "іноземних агентів".

Держдепартамент США звинуватив владу Росії в тиску на незалежних журналістів у зв'язку з так званим законом про ЗМІ - "іноземних агентів". Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

за словами речниці Держдепартаменту Хезер Науерт, російська влада навмисно використовує цей закон тільки щодо американських ЗМІ - "Голосу Америки" та Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.

 

Так вона прокоментувала рішення московського суду про штраф щодо медіакорпорації, до складу якої входить і Російська служба Радіо Свобода.

 

Науерт також засудила поправку до закону, що перебуває на розгляді Державної думи, - про можливість внесення фізичних осіб, які співпрацюють із зарубіжними ЗМІ, до числа "іноземних агентів".

 

"Сполучені Штати знову закликають Росію... дотримуватися основних прав, включаючи свободу висловлювання", - заявила Науерт.

 

Раніше представник ОБСЄ зі свободи медіа Арлем Дезір піддав критиці рішення суду щодо Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, заявивши, що закон про ЗМІ - "іноземних агентів" скорочує простір свободи преси в Росії.

 

Виконавчий директор американської Ради керуючих з питань мовлення (BBG) Джон Ленсінг назвав рішення суду атакою на незалежні медіа, які працюють в інтересах російської аудиторії.

 

Він підкреслив, що закон "про іноземних агентів" був застосований лише до медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода - некомерційної організації, що фінансується Конгресом США, і до "Голосу Америки".

 

При цьому міжнародне мовлення США захищене законодавством, яке гарантує медійним компаніям редакційну незалежність у визначенні їх контенту. Тому ні РВЄ/РС, ні хтось, хто працює на цю компанію не є агентом уряду Сполучених Штатів - йдеться в заяві.

 

Зазначається, що 5 червня мировий суддя Тверського району міста Москви призначив штраф медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода в розмірі 100 тисяч рублів за позовом Міністерства юстиції Росії - за "ненадання органам державної влади фінансової інформації, яка витікає з обов'язків неурядової організації, яка виконує функції іноземного агента".

 

За словами юриста РВЄ/РС, корпорація не могла подати документи в строк, оскільки Міністерство юстиції Росії, незважаючи на неодноразові звернення, не роз'яснило точний порядок їх заповнення і сам порядок звітності для ЗМІ - "іноземних агентів".

 

Нагадаємо, 5 листопада депутати Державної Думи  РФ підтримали поправку до закону про блокування сайтів небажаних організацій без рішення суду, яка дозволяє відносити закордонні ЗМІ до категорії іноземних агентів. 25 листопада президент РФ Владімір Путін підписав відповідний закон. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.