НОВИНИ

Стало відомо, скільки ромів живе у таборах в Україні

За словами Князева, в Україні близько 3100 місць компактного проживання ромів.

В Україні близько більше 100 тисяч ромів живе у таборах. Про це повідомив глава Нацполіції Сергій Князєв. Про це повідомили в прес-службі МВС.

 

За словами Князева, в Україні близько 3100 місць компактного проживання ромів, загальною чисельністю більше 100 тисяч осіб.

 

"Це кількість ромів, які проживають саме в таборах. У цьому році до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення: три – у Києві, два – Львівська область, одне – у Тернопільській", - повідомив очільник НПУ.

 

Він додав, що наразі у поліції зареєстровано дев'ять кримінальних проваджень – з яких чотири за фактами хуліганських дій, три – за ознаками порушення рівноправності громадян, одне - за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також одне провадження – за фактом умисного вбивства.

 

Всі ці злочини є однотипними і пов’язані із нападами на місця компактного проживання ромів групами радикально налаштованої молоді.

 

"Мета правопорушень – публічне знищення таких поселень та збурення соціальної напруги в державі. Усі ці напади – добре сплановані та організовані. До них причетні парамілітарні громадські організації, які хибно позиціонують себе захисниками правопорядку, незаконно наділивши самі себе функціями забезпечення публічної безпеки", - наголосив Князєв.

 

Як повідомлялося, 26 червня Пустомитівський райсуд суд Львівської області обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави для шести осіб, підозрюваних у нападі на табір ромів. 25 червня Пустомитівський райсуд Львівської області обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави двом підозрюваним у нападі.

 
Нагадаємо, 23 червня ввечері група невідомих зловмисників напали на табір ромів на околиці Львова, внаслідок чого одна особа загинула, четверо травмовані. 25 червня правоохоронці повідомили про підозру затриманим за фактом нападу на табір ромів у Львові. 

 

За фактом нападу на ромський табір у Львові відкрито кримінальне провадження за п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України ‑ умисне вбивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою. Вирішується питання про затримання учасників нападу згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу.

 

25 червня стало відомо, що поліція Львова взяла під охорону табір ромів,на який 23 червня ввечері група невідомих зловмисників скоїла напад, внаслідок чого одна особа загинула, четверо травмовані.