НОВИНИ

Консул відвідає Романа Сущенка в Росії

За словами громадського захисника Марка Фейгіна, політв'язень має написати звернення до політиків.
Громадський захисник незаконно засудженого у Росії українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін і консул Геннадій Брескаленко відвідають його наступного тижня. Про це заявив Фейгін, повідомляє "Укрінформ".

 

"Геннадій Брескаленко піде в СІЗО до Романа Сущенка 9 липня. Я сам, згідно з жеребкуванням, що відбулося напередодні, піду до нього 12 липня", - зауважив він.

 

За його словами, Сущенко має намір написати звернення до деяких публічних політиків.

 

Зокрема, звернення буде присвячено нинішній ситуації щодо можливості обміну ув'язненими між РФ і Україною.

 

"Ми з Романом маємо детально обговорити це питання", - додав захисник.

 

Нагадаємо, 26 червня Уповноваженому Верховної ради України з прав людини Людмилі Денісовій відмовили у зустрічі із українським політв'язнем Романом Сущенком. 

 

4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.