НОВИНИ

Австрія хоче радикально змінити політику надання притулку - Le Monde

Французьке виданя зазначає, що Відень надіслав документ країнам-членам ЄС щодо ситуації з мігрнатами.

Австрія, яка нещодавно почала головування у Раді Європейського союзу, надіслала пропозиції країнам-членам щодо реформування політики надання притулку. Про це повідомляє французька газета  Le Monde.

 

Так, в документі, які був переданий представникам 28 країн на неофіційній нараді у Відні 2-3 липня, Австрія відзначає, що ЄС  втратив контроль над ситуацією з мігрнатами.

 

Зокрема, у документі пропонується реформувати політику притулку, "яка дозволить не обробляти процедури надання притулку на європейській території".

 

У свою чергу, Австрія прагне, щоб  надання притулку дозволялося лише тим, хто "поважає цінності ЄС та її основні права та свободи" до 2025 року.

 

Водночас Відень вважає, що "через походження та відсутність перспектив мігранти "неодноразово мали великі проблеми живучи у відкритих суспільствах".

 

"Багато хто особливо чутливий до ідеологій, які ворожі до свободи або пропагандують насильство", - йдеться у документі.

 

Нагадаємо, 5 липня австрійський канцлер Себастіан Курц заявив, що Австрія та Німеччина мають намір співпрацювати разом з Італією, щоб перекрити середземноморський маршрут для мігрантів.

 

Як повідомлялося, 1 липня Австрія почала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме наступні півроку. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.