НОВИНИ

Нафтогаз подав новий позов проти Газпрому майже на $12 млрд

Зазначається, що Нафтогаз вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року.
НАК "Нафтогаз України" подав до Стокгольмського арбітражу новий позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з російським "Газпромом". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нафтогазу.

 

Зазначається, що Нафтогаз вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги у $11,58 млрд без урахування відсотків.

 

"Сьогодні НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з ПАТ "Газпром". Контракт на транзит між Нафтогазом та Газпромом дозволяє сторонам вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - йдеться у повідомленні.

 

Так, у НАК нагадують, що у своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу Нафтогазу щодо перегляду тарифу. 

 

"Таким чином вимога Нафтогазу про перегляд тарифу по суті залишилася невирішеною", - йдеться у повідомленні.

 

Додається, що у березні 2018 року Нафтогаз направив Газпрому запит щодо перегляду тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом. Підставами для запиту були істотні зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню.

 

"Газпром зайняв на переговорах неконструктивну позицію, змусивши Нафтогаз звернутися до арбітражу, як передбачено контрактом", - наголошується у повідомленні.

 

Нагадаємо, 4 липня Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, що належать російській компанії "Газпром".

 

18 червня Нафтогаз направив подання до апеляційного суду Швеції щодо оскарження рішення арбітражу.

 

5 червня суд арештував голландські активи російської компанії “Газпром” для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.