НОВИНИ

Президент Македонії відмовився підписувати угоду про зміну назви країни

Зазначається, що позиція Джорге Іванова не буде змінюватися ніяким тиском, шантажем та погрозами.

Президент Македонії Джорге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про зміну назви своєї країни, навіть після того, як парламент вже другий раз ратифікував даний документ. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті глави держави.

 

Зазначається, що позиція  Іванова не буде змінюватися ніяким тиском, шантажем та погрозами.

 

"Президент Македонії не приймає угоду, яка шкодить македонській національної ідентичності та інтересам Республіки Македонії. Позиція президента Іванова незмінна і не буде змінюватися ніяким тиском, шантажем та погрозами", - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 36 червня президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію. 

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.