НОВИНИ

В Італії розпочався суд у справі нацгвардійця Марківа

У 2017 році в Італії українського військового Віталія Марківа заарештували за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера.

В місті Павія, в Італії у п'ятницю, 6 липня, розпочався судовий процес у справі бійця Національної гвардії України Віталія Марківа. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Зазначається, що справу розглядатиме суд присяжних. 

 

"Потерпілою стороною на процесі виступають родина загиблого фотожурналіста з адвокатом Алессандрою Баллеріні, профспілкова Федерація італійської преси і регіональна Асоціація журналістів Ломбардії", - йдеться у повідомленні.

 

У липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

В італійській в'язниці Роман Марків перебуває останні 9 місяців. Час від часу на його підтримку у Києві відбуваються акції. Зокрема у середу, 7 березня, відбулася акція підтримки бійця.

 

Також 14 березня близько 50 представників та добровольців батальйону  Кульчицького прийшли під будівлю посольства Італії в Києві, вимагаючи справедливого суду для Марківа.